Новини інституту

Нагородження почесною відзнакою Херсонської обласної ради та обласної державної адміністрації «За заслуги перед Херсонщиною»
09.06.2020 11:49

Почесною відзнакою Херсонської обласної ради та обласної державної адміністрації «За заслуги перед Херсонщиною» нагороджено доктора с.-г. наук, головного наукового співробітника Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ  Польську Парасковію Іванівну.

Нагороду вручив депутат Херсонської обласної ради Штанько В.М.

Медаль обласного рівня їй вручено за вагомий внесок у розвиток сільського господарства регіону, науки, освіти, підготовки висококваліфікованих фахівців, що сприяло піднесенню авторитету Херсонщини як на державному, так і на міжнародному рівні, а також з нагоди святкування 90-річчя від дня народження.

польська 1польська фото

 
XVII міжрегіональна спеціалізована сільськогосподарська виставка «Південна Агропромислова ярмарка «Фермер-2019»
01.03.2019 07:56

   26 лютого 2019 року у м. Херсон відбулась XVII міжрегіональна спеціалізована сільськогосподарська виставка «Південна Агропромислова ярмарка «Фермер-2019», в межах якої було проведено регіональну конференцію «Створення умов для реалізації експортного потенціалу»

   На заході були присутні спеціалісти та науковці різних галузей сільського господарства. Виставку відвідав голова Херсонської ОДА  Андрій Гордєєв. З науковців інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ були присутні: директор Інституту, член.-кор. НААН, доктор с. г .н.  – Вдовиченко Юрій Васильович та заступник директора з наукової роботи к. с.-г .н., с. н. с. - Кудрик Неоніла Анатоліївна.

  З доповідями виступили: представники Головного управління Госпродпотребслужби в Херсонській області, Митниці УКРІНФОРМ в Херсонській області, Херсонської Торгово-промислової палати, проекту міжнародної організації «International Trade Centre».

  Крім того, в рамках конференції за участю Херсонського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, ГФС в Херсонській області та Херсонського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Підтримка аграріїв у розвитку власного бізнесу », під час якого обговорювалися основні механізми підтримки суб'єктів господарювання агропромислового комплексу, зокрема щодо реалізації державних програм фінансової підтримки, були окреслені актуальні питання агропромислової галузі.

78c7555554a8df914c47c47b55a9f9af

 
Засідання координаційно-методичної ради
07.11.2018 09:27

 6 листопада в актовій залі ІТСР «Асканія-Нова» − ННСГЦВ відбулося засідання координаційно-методичної ради з виконання ПНД НААН №32 «Селекційно-технологічна система  трансформування виробничих напря-мів  вівчарства України» («Вівчарство»). Були присутні керівники і виконавці завдань Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ, Асканійської ДСГДС Інституту зрошувального землеробства НААН,  науковці Херсонського та Одеського державних аграрних університетів.

10211

 

  Були розглянуті та затвердженні інформаційні звіти за 2018 рік, уточнено план роботи координаційно-методичної ради на 1 півріччя 2019  року та затверджено персональний склад координаційно-методичної ради. В ході засідання були обговорені актуальні питання сучасного стану, перспектив розвитку та  наукового забезпечення вівчарства та козівництва України.

21

 

31

 

аа

 


 
Семінар «Передовий досвід і перспективи розвитку козівництва в Україні»
02.11.2018 12:33

30 жовтня 2018 року в с. Підгороднє Дніпропетровської обл. відбувся семінар «Передовий досвід і перспективи розвитку козівництва в Україні».

На заході були присутні: представники французької компанії EVOLUTION International, ПП «Генетика і селекція», компанії «Перша селекційна ферма»,  господарств різних форм власності та фермери  з різних регіонів України. У роботі семінару взяв участь  завідувач лабораторії селекції овець та кіз ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ, кандидат сільськогосподарських наук Маслюк А.М.

З доповідями виступили: представники французької компанії EVOLUTION International, яка є провідним французьким експортером генетичних ресурсів ВРХ і кіз, а саме - менеджер з розвитку бізнесу Сіріл Жоз «Перспективи розвитку французької генетики в Україні»та технік з молочного козівництва Лінда Журден «Особливості розведення, утримання та годівлі кіз»; директор компанії «Генетика і селекція»; Володимир Фичак «Адаптація світових досягнень в молочному козівництві для українських ферм»; представник ТОВ «Сматрбіолаб» Вікторія Кучерявенко «Актуальні питання здоров’я кіз в Україні».

Жваву дискусію викликали питання стосовно рівня продуктивності кіз у Франції, особливостей їх годівлі та відтворення, технологій утримання та вирощування молодняку, а також цін на генетичні ресурси та продукцію козівництва.

Також було проведено дегустацію восьми видів козиних сирів від компанії "Перша селекційна ферма",  які отримали схвальні відгуки присутніх, експертів та французьких колег щодо їх високих смакових якостей.

 45093878 184839862420448 5168850762570137600 n123

 
Регіональний науково-практичний семінар
17.10.2018 10:27

11 жовтня 2018 р. у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся регіональний науково-практичний семінар «Технологічні аспекти ведення романівського вівчарства в умовах півдня України».

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Національна академія аграрних наук України, академія наук вищої освіти України, Департамент агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації.

У заході взяли участь науковці та фахівці галузі вівчарства, фермери із Миколаївської, Херсонської, Одеської та Дніпропетровської областей, представники бізнесових структур.

З доповідями виступили науковці ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ: завідувач лабораторії селекції овець та кіз Маслюк А.М. - «Перспективи розвитку м’ясного вівчарства у Миколаївській області», науковий співробітник лабораторії біології відтворення с.-г. тварин Жулинська О.С. - «Корекція відтворної функції вівцематок у ранньому післяродовому періоді».151012

 
VІ Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки «AGROEXPO-2018»
11.10.2018 10:48

 З 26 по 29 вересня 2018 р. у м. Кропивницький під патронатом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства аграрної політики та продовольства України  проходила VІ Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки «AGROEXPO-2018».

Організатори виставки: Кіровоградська обласна державна адміністрація, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів».

На виставці працювала традиційна експозиція тваринництва та птахівництва. У двох спеціалізованих павільйонах були представлені племінні тварини та птиця: велика рогата худоба, коні, вівці, кози, кролі, кури та багато іншої живності.

У вказаному заході взяв участь завідувач лабораторії овець та кіз Інституту, кандидат сільськогосподарських Маслюк А.М.

Зацікавленим учасникам виставки було надано наукові консультації з питань оцінки та відбору овець і кіз, ведення племінного обліку, придбання племінного молодняку, підвищення рентабельність виробництва продукції вівчарства та козівництва тощо.                               15 1к2к

 
ХІ Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції економічний розвиток»
24.09.2018 13:54

21 вересня у м. Києві в КВЦ «Парковий» відбувся  ХІ Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції економічний розвиток».

Мета форуму: представлення інвестиційних можливостей, пріоритетних напрямів розвитку Херсонської області та розширення торговельно-економічних зв’язків і пошуку нових партнерів.

 У роботі форуму взяли участь 600 учасників з 25 країн світу, серед них 10 голів дипломатичних місій, народні депутати України, представники міжнародних фінансових і донорських організацій, центральних органів виконавчої влади, вітчизняних та іноземних інвестиційних компаній, банківських установ й інституцій громадянського суспільства.

Завідувач відділу вівчарства ІТСР «Асканія-Нова» – ННСГЦВ, кандидат     с.-г. наук Жарук П.Г. презентував інноваційний проект «Організація експортоорієнтованого виробництва ягнятини та молодої баранини в південному регіоні України за кластерним принципом».

 

варрп

 
Виставка-ярмарок племінного та селекційного матеріалу установ НААН
24.09.2018 13:45

20 вересня на території ДП «ДГ «Шевченківське» Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків відбулася виставка-ярмарок племінного та селекційного матеріалу установ НААН для фермерів та дрібнотоварних господарств.

У вказаному заході взяли участь директор Інституту Вдовиченко Ю.В., заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Кононенко В.Г., завідувач відділу вівчарства Жарук П.Г. та завідувач лабораторії генетики Скрепець К.В.

На виставці були представлені інноваційні розробки Інституту, перспективні генотипи овець м’ясного напряму продуктивності та експонати продукції вівчарства.л2

 

 

 

 
Виставка Агро 2018
18.06.2018 13:21

   З 6 по 9 червня у місті Київ на території Національного комплексу «Експоцентр України» відбулася ХХХ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2018». Експозиція Інституту демонструвала основні напрями діяльності установи, інноваційні наукові розробки та експонати продукції вівчарства. На виставці, під час дегустації усім смакувала бринза, виготовлена за технологією науковців ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ з молока овець асканійської селекції.

     У вказаному заході взяли участь директор Інституту Вдовиченко Ю.В., заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Кононенко В.Г., завідувач відділу вівчарства Жарук П.Г., завідувач лабораторії селекції овець та кіз Маслюк А.М. та завідувач лабораторії генетики Скрепець К.В.

8 червня, у межах виставки, відбувся семінар «М’ясне вівчарство», де були обговорені питання сучасного стану та перспектив розвитку м’ясного вівчарства в Україні та Світі; створення нових генотипів перспективних напрямів продуктивності; розробки та впровадження сучасних технологійвиробництва високоякісної ягнятини та молодої баранини; генетичного удосконалення вітчизняних порід і типів овець; створення інфраструктури ринку вівчарської продукції тощо.

     При проведені аукціону сільськогосподарських тварин науковцями Інституту надано консультації щодо придбання кращих генотипів овець та кіз.

     Керівництво НААН та організаційний комітет виставки «Агро-2018» високо оцінили вклад колективу ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ у вирішенні питань і проблем галузі вівчарства та відзначили Інститут почесними грамотами і золотою медаллю в номінації «За розроблення та впровадження інноваційних технологій виробництва та переробки продуктів вівчарства». Вручив високі нагороди Президент НААН Гадзало Я.М.. Вітаємо усіх співробітників Інституту з заслуженою відзнако

 

 

 6

 
Всеукраїнський семінар-нарада «Інноваційний розвиток вівчарства в ринкових умовах»
25.05.2018 12:36

24 травня 2018 року на базі Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства відбувся щорічний Всеукраїнський семінар-нарада «Інноваційний розвиток вівчарства в ринкових умовах» в якому взяли участь представники НААН, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Херсонської ОДА та підприємств області, науковці та фахівці галузі, студенти аграрних вищих навчальних закладів із п’яти областей України: Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Одеської – понад 150 осіб.
В рамках цього заходу відбулись виставка-реалізація племінного поголів’я овець, семінар-навчання з бонітування овець та конкурс стригалів. Неабиякий інтерес присутніх викликала експозиція виставкового майданчика, де були продемонстровані породи овець асканійської селекції, барани-плідники м’ясних порід зарубіжної селекції та помісні тварини; інноваційне технологічне обладнання та продукція переробки вівчарської сировини.

Відбулось нагородження провідних науковців та виробничників за високі досягнення в галузі вівчарства представниками Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.
До відома учасників та гостей заходу надана корисна інформація стосовно напрямів державної підтримки галузі тваринництва у поточному році, умови та строки подання документів, аналізу епізоотичної ситуації у галузі вівчарства Херсонської області, стану ідентифікації та реєстрації овець, сучасних аспектів професійної підготовки та підвищення кваліфікації фахівців галузі тваринництва. В рамках заходу двічі Героєм Соціалістичної праці СРСР, Героєм України Моторним Д.К було відкрито меморіальну дошку Кононенко Н.В., доктору с.-г. наук, заслуженому зоотехніку УССР.

                                                                DSCN7766а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На пленарному засіданні були заслухані доповіді науковців Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ: директора, доктора с.-г. наук, член-кореспондента НААН Вдовиченка Юрія Васильовича «Впровадження інноваційних розробок науковців Інституту тваринництва степових районів імені «Асканія-Нова» -ННСГЦВ в ринкових умовах»; завідувача відділу вівчарства, кандидата с.-г. наук Жарука Павла Григоровича «Стан, перспективи розвитку та наукове забезпечення вівчарства в Україні»; завідувача лабораторії технології виробництва та переробки продукції вівчарства, кандидата с.-г. наук Яковчука Віктора Станіславовича «Інноваційні технології виробництва та переробки продукції вівчарства»; завідувача лабораторії селекції овець і кіз, кандидата с.-г. наук Маслюка Андрія Миколайовича «Стан та перспективи розвитку молочного козівництва в Україні».


Учасниками засідання було зазначено, що науковцями Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ здійснюється науково-методичне забезпечення розвитку вівчарства в Україні, проводяться дослідження стосовно удосконалення вітчизняних порід і типів овець; розроблення сучасних методів створення нових генотипів овець м’ясного напряму продуктивності із використанням імпортованих спеціалізованих м’ясних порід; розроблення комплексу технологічних рішень інтенсивного виробництва ягнятини і молодої баранини за якістю відповідно до світових вимог; системи технологічних способів підвищення якості овечого молока і продуктів його переробки, норм годівлі та технологій утримання тварин, але рівень забезпечення підтримки галузі, фермерів- вівчарів з боку держави залишається недостатнім.

                                                                                           DSCN7749

                                                                                           DSCN7751 

Страница 1 из 2