Новини інституту

Участь в Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-17"

12.06.2017

ІТСР "Асканія-Нова"-ННСГЦВ прийняв участь у XXІХ Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2017",що проходила в Національному експоцентрі України з 7 по 10 червня 2017 року, на якій  представив рекламну інформацію про селекційні досягнення Інституту, зразки вовни, смушки, лямки, оброблені овчини, хутро на трикотажній основі з вовни овець асканійської селекції, зразки бринзи з овечого молока, буклети, наукові видання, рекомендації тощо. На виставці було представлено також овець порід асканійської селекції.  Учасниками виставки від ІТСР "Асканія-Нова" були: директор Інституту Вдовиченко Ю.В., завідувач відділу вівчарства Жарук П.Г., завідувач лабораторії вовнознавства Заруба К.В., завідувач лабораторії селекції овець та кіз Маслюк А.М., аспірант Щербаков А.В. Директор Інституту Вдовиченко Ю. В. і завідувач відділу вівчарства Жарук П.Г. прийняли участь в засіданні Державної комісії з атестації суб'єктів племінної справи в тваринництві. За участь у виставці ІТСР "Асканія-Нова" нагороджено дипломом.

агро-17-1агро-17-2Виставка 2017 1

f agr-17-3f-agro-17-5

Виїзне засідання Президії НААН. Всеукраїнський семінар-нарада. Виставка овець асканійської селекції та науково-технчних розробок ІТСР "Асканія-Нова". 25.05.17

26.05.2017

25 травня 2017 року на базі  Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» –  Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства відбулось виїзне засідання Президії НААН  з розгляду питання «Наукове забезпечення галузі м’ясного і молочного вівчарства в Україні»  під головуванням першого віце-президента НААН, академіка НААН Бащенка Михайла Івановича. З доповіддю виступив директор інституту, доктор сільськогосподарських наук, член – кореспондент НААН Вдовиченко Юрій Васильович.

        Перед початком роботи Президії гостинно відкрив двері музей Інституту, де учасники ознайомились з історією наукової установи.

     У засіданні Президії взяли участь понад 50 осіб,  а саме: директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Паливода О.М., очільник Чаплинської райдержадміністрації Херсонської області Бурейко О.А., директори наукових установ та дослідних господарств мережі Національної академії аграрних наук України, керівники професійних  громадських організацій з галузі вівчарства, представники аграрних вишів України. 

       Учасниками засідання було зазначено, що науковими установами здійснюється науково-методичне забезпечення розвитку м’ясного і молочного вівчарства України. Ведуться дослідження із удосконалення генетичних якостей вітчизняних порід і типів овець м’ясного та молочного напрямів продуктивності, годівлі та утримання тварин.  

Великий науковий інтерес та широке обговорення серед присутніх  викликало питання, що розглядалось. У обговоренні виступили: директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН академік НААН Седіло Г.М.; директор Інституту біології тварин НААН академік НААН Влізло В.В.; ректор Херсонського ДАУ, доктор економічних наук Кирилов Ю.Є.; заступник директора з наукової роботи Інституту тваринництва НААН доктор сільськогосподарських наук Помітун І. А.; заступник директора Буковинської ДСГДС НААН кандидат сільськогосподарських наук Лесик О.Б., директор  ПП «Генетика і селекція» Фичак В. М.

 Віддаючи належне науковим здобуткам наших науковців з питань наукового супроводу галузі, перший  віце-президент НААН  академік НААН Михайло Бащенко наголосив на першочергових завданнях – науково-методичне забезпечення селекційного процесу зі створення спеціалізованих вітчизняних м’ясних і молочних порід та типів овець; розроблення і вдосконалення технологічних прийомів, що забезпечують збільшення виробництва баранини і підвищення її якості, більш досконалих методів організації виробничих процесів у молочному вівчарстві; покращення умов годівлі та утримання овець, що сприяє підвищенню не лише м’ясної, але й споріднених з нею вовнової і молочної продуктивності; розроблення комплексу заходів  щодо державної підтримки пріоритетних напрямів розвитку галузі; інноваційних технологій промислового виробництва баранини, ягнятини та овечого молока; розроблення проектів будівництва та реконструкції вівчарських ферм.       

Члени Президії і запрошені відвідали науково-експериментальний відділок Інституту – «Фізіологічний двір», де ознайомилися із реконструк-цією вівчарської ферми та інноваційними рішеннями із технології ведення вівчарства.

Цього ж дня відбувся ще один захід – Всеукраїнський семінар-нарада «Інноваційний розвиток вівчарства у ринкових умовах», в якому  взяли участь представники виробництва, фахівці галузі та науковці, студенти аграрних вишів із семи областей України: Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Одеської, Львівської, Чернівецької – понад 170 осіб.

Неабиякий інтерес присутніх викликала експозиція виставкового майданчика, де були продемонстровані всі породи овець асканійської селекції, проміжні генотипи нової м'ясної вітчизняної породи овець, створюваної  із використанням тварин м’ясних порід  зарубіжної селекції; інноваційне технологічне обладнання та продукція переробки вівчарської сировини. Вперше було представлено поголів’я птиці вітчизняної селекції Державної дослідної станції птахівництва НААН та кролів вітчизняної породи полтавське срібло Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН. Відбулось нагородження провідних науковців та виробничників за високі досягнення в галузі вівчарства представниками Департаменту агропро-мислового розвитку Херсонської ОДА. 

Президія НААН визнала задовільною діяльність Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦ з вівчарства та наукових установ-співвиконавців ПНД НААН №32 «Вівчарство» із наукового забезпечення підгалузі м’ясного і молочного вівчарства.

За підсумками засідання Президії прийнято Постанову.

 

f1 25.05f3 25.06

f4 25.05

DSC00466DSC00443

f2 25.16

Участь в Міжнародній конференції 18.05.2017

22.05.2017

Про участь у міжнародній науково-практичній конференції «Стратегія вдосконалення та збереження генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин»

18 травня 2017 року на базі Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН (с. Чубинське, Київська обл.) проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегія вдосконалення та збереження генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин», присвячену 15-річчю присвоєння статусу національного надбання Банку генетичних ресурсів сільськогосподарських тварин та приурочена до Дня науки в Україні.

У її роботі взяли участь науковці з України, Республіки Молдова, Республіки Болгарія. Науково-панельна дискусія проходила з питань:  селекційні методи збереження, поліпшення і раціонального використання генофонду вітчизняних порід; перспективи використання новітніх біотехнологій в системі збереження біорізноманіття; генетика як основа розроблення сучасних стратегій порідного вдосконалення та збереження племінних ресурсів.

Від Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» - ННСГЦВ в роботі конференції взяли участь завідувач лабораторії скотарства, кандидат сільськогосподарських наук Андрій Вікторович Писаренко та старший науковий співробітник лабораторії скотарства Микола Іванович Буюклу, які представили доповідь про стан і шляхи збереження генофонду сільськогосподарських тварин на півдні України. Наголошено на доцільності відновлення та створення генофондових стад сільськогосподарських тварин у дослідних господарствах мережі НААН.

ф3 18

ф2-18

ф1 18

Участь в агропромисловій виставці "Південний агропромисловий ярмарок "Фермер-2017"

24.02.2017

f23-02eІТСР "Асканія-Нова"-ННСГЦВ прийняв участь у виставці "Південний агропромисловий ярмарок "Фермер-2017". що проходила З 22 по 24 лютого 2017 року у ККЗ «Ювілейний» м. Херсона, де було представлено наукові здобутки наукових установ Херсонщини, насіннєвий матеріал, спеціалізовану техніку для виробництва плодоовочевої та баштанної продукції, засоби захисту рослин, зоотехнічне, ветеринарне обладнання, комбікорми саджанці тощо. 23 лютого в рамках виставки «Південний агропромисловий ярмарок «Фермер-2017» відбулася конференція «НОВИЙ ЕТАП ЕКСПОРТУ СІЛЬГОСППРОДУКЦІЇ" У заході взяли участь:  директор Інституту Вдовиченко Ю.В., заступник директора з наукової роботи Кудрик Н.А., завідувач лабораторії вовнознавства Заруба К.В. які представили інноваційні наукові розробки Інституту та прийняли участь у конференції.

Засідання координаційно-методичної ради 17.11

18.11.2016

17 листопада 2016 року в Інституті тваринництва «Асканія-Нова» відбулось засідання координаційно-методичної ради з виконання ПНД 32 «Селекційно-технологічна система  трансформування виробничих напрямів  вівчарства України» «Вівчарство» за результатами виконання фундаментальних та прикладних НДР за 2016 р.

За результатами наукових досліджень координаційно-методичною радою прийнято постанову, якою затвердили наукові звіти з урахуванням всіх зауважень, ухвалили оновлений склад КМР та план її роботи  на 2017 рік.

f1-18f2-16f3-16

Виїзне засідання координаційно-методичної ради 12.07.16

14.07.2016

12 липня 2016 року в Буковинській державній сільськогосподарській дослідній станції НААН (м. Чернівці) відбулось виїзне засідання координаційно-методичної ради з виконання ПНД 32 «Селекційно-технологічна система  трансформування виробничих напрямів  вівчарства України» «Вівчарство» за результатами І півріччя 2016 р. Від головної установи були присутні Голова Координаційно-методичної ради Вдовиченко Ю.В., секретар та члени ради. Виконавцями представлено попередні результати досліджень за І півріччя, заслухані рецензії на їх звіти з зауваженнями та побажаннями для подальших досліджень. За результатами наукових досліджень координаційно-методичною радою прийнято постанову, якою затвердили наукові звіти за І півріччя із урахуванням всіх зауважень, та план роботи  ради на друге півріччя 2016 року.         Також відбувся виїзд в господарство для огляду селекційних досягнень вівчарів Буковинської ДСДС.

kn16-1

kn16-2

kn16-3kn16-4

Участь у виставці "Агро-2016"

13.06.2016

 ІТСР "Асканія-Нова"-ННСГЦВ прийняв участь у XXVIIІ Міжнародній агропромисловій виставці "Агро-2016",що проходила в Національному експоцентрі України з 7 по 11 червня 2016 року, на якій  представив рекламну інформацію про селекційні досягнення Інституту, зразки вовни, смушки, лямки, оброблені овчини, хутро на трикотажній основі з вовни овець асканійської селекції, зразки бринзи з овечого молока, буклети, наукові видання, рекомендації тощо. Відвідувачі виставки ознайомилися з експонатами Інституту і прийняли участь у дегустації бринзи. Учасниками виставки від ІТСР "Асканія-Нова" були: директор Інституту Вдовиченко Ю.В., заст. директора з наукової роботи Кудрик Н.А., завідувачка лабораторії економіки, інтелектуальної власності і маркетингу інновацій Смєнова О.В., завідувач лабораторії селекції овець та кіз Маслюк А.М., завідуч лабораторії генетики с.-г. тварин Скрепець К.В. За участь у виставці ІТСР "Асканія-Нова" нагороджено дипломом. (Відеорепортаж з «АГРО-2016»)

agro-16-1agro-16-3

Agro-16-2

 

ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ НАУКИ

23.05.2016

кросягнятцветШановні  колеги!

Щиро вітаємо вас

з Днем науки!

    Нехай  ваша віддана праця й надалі служить на користь державі.

    Бажаємо всім вам міцного здоров’я, щастя, добробуту, невичерпної наснаги, доброго настрою та подальших вагомих успіхів у роботі в ім’я розквіту української аграрної науки.

                                                     Дирекція

                                    ІТСР «Асканія-Нова» – ННСГЦВ

                                                       Профком

Всеукраїнський семінар-нарада "Інноваційний розвиток вівчарства у ринкових умовах" та виставка-реалізація племінного поголів'я овець 12 травня 2016 року.

13.05.2016

 сайт16-05-1

12 травня 2016 р. в Інституті тваринництва степових районів імені М.Ф.Іванова – Національному науковому селекційно-генетичному центрі з вівчарства відбувся Всеукраїнський семінар-нарада «Інноваційний розвиток вівчарства у ринкових умовах» та виставка-реалізація племінного поголів’я овець.

Семінар-нараду організовано за ініціативи Відділення зоотехнії НААН, Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, Херсонської обласної державної адміністрації.

У заході взяли участь: директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Кваша М.М., академік-секретар Відділення зоотехнії НААН, директор Інституту розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН Гладій М.В.,  заступник академіка-секретаря Відділення зоотехнії НААН Жукорський О.М.,  заступник директора Департаменту  агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Степанова М.М., директор ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ Вдовиченко Ю.В., члени Відділення зоотехнії НААН, директори наукових установ Відділення зоотехнії НААН, науковці ІТСР «Асканія - Нова» – ННСГЦВ, представники Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Київської та Херсонської областей.  Всього 180 осіб.

 Мета наради:  демонстрація селекційних досягнень і передового досвіду кращих сільськогосподарських підприємств Херсонської області з вівчарства; проведення виставки та реалізації племінного поголів’я овець.

 У рамках заходу відбулася презентація племінного поголів’я овець ДП «ДГ ІТСР «Асканія-Нова» - ННСГЦВ» (таврійський тип асканійської тонкорунної породи, асканійська м’ясо-вовнова та асканійська каракульська породи, барани-плідники м’ясних порід – тексель і допер, а також помісні тварини), ДП «ДГ «Асканійське» (таврійський тип асканійської тонкорунної породи). На виставці були представлені сучасні розробки Інституту з технологічного обладнання для утримання овець, виробництва і переробки продукції вівчарства, ветеринарні препарати, кормові добавки тощо. Проведено конкурс стригалів та дегустацію страв з баранини. Реалізовано 120 племінних овець.

 Кращих науковців, керівників та спеціалістів  племінних господарств Херсонщини та переможців конкурсу стригалів нагороджено грамотами.

 На пленарному засіданні в Інституті з доповідями виступили: директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Кваша М. М. «Стан галузі тваринництва в Україні», заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Степанова М.М. «Перспективи розвитку галузі вівчарства у Херсонській області», заступник директора з наукової роботи Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦВ Кудрик Н.А. «Інновації у вівчарстві». Обговорювались питання: збереження генетичних ресурсів і розвиток племінної бази;  надання державної підтримки у вівчарстві; перспективи розвитку м’ясного вівчарства в Україні; створення інфраструктури ринку вівчарської продукції тощо.

s.12-2DSCN4438

сайт16-05-2

сайт12-05-3

 

s.12-16-4